Osoby, które zapłaciły składki na ZUS za marzec, chociaż były uprawnione do zwolnienia, będą mogły żądać zwrotu pieniędzy. Należy pamiętać, że w ustawie pozostał limit miesięcznych przychodów w wysokości 15.681 zł. Powyżej tej kwoty zwolnienie ze składek nie przysługuje. Firmy, które do 15 kwietnia 2020 r. nie zapłaciły należności do ZUS, a kwalifikują się do zwolnienia mogą złożyć wniosek o zwolnienie. Poznaj wyjaśnienia zasad ubiegania się o wsparcie w ramach tarczy finansowej.
Od 1 kwietnia br. przedsiębiorca, który zatrudnia nie więcej niż 9 pracowników może skorzystać m.in.: ze zwolnienia ze składek ZUS, mikropożyczki, dofinansowania z FGŚP. Sprawdź na przykładach jak skorzystać z pomocy.
Po przeczytaniu tekstu będziesz wiedzieć:
Objęcie zwolnieniem ze składek ZUS także przedsiębiorstw zatrudniających od 10 do 49 osób, a nie jedynie mikrofirm, zakłada tarcza antykryzysowa 2.0. Tacy przedsiębiorcy będą mogli liczyć na 50-proc. ulgę przez trzy miesiące w składkach na ubezpieczenia społeczne. Ustawa przedłuża także wypłatę postojowego, rozszerza katalog podmiotów, które będą mogły skorzystać z mikropożyczki. Ustawa została już uchwalona przez Sejm.
Automatyczne przedłużenie kwalifikacji kierowcy i prawa jazdy, możliwość zatrzymania kierowcy w pracy, wakacje składkowe dla 9 pracowników ze średnich firm i złagodzenie procedury dotyczącej ogłaszania upadłości – m.in. takie założenia ma zawierać druga specustawa z pomocą dla przedsiębiorców przygotowywana przez rząd.
Przez koronawirus następuje zamrożenie gospodarki polskiej i europejskiej, a dodatkowo nie wiadomo jak długo to potrwa. Sprawdzamy, na co mogą liczyć transportowcy z tzw. tarczy antykryzysowej.
W pakiecie Tarczy Antykryzysowej uregulowano m.in. kwestie związane z badaniami lekarskimi. Zawieszono wykonywanie obowiązków dotyczących okresowych badań lekarskich pracowników, w tym również osób pracujących jako kierowcy.
Tarcza antykryzysowa to pakiet rozwiązań, który ma przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii koronawirusa. Ochrona zatrudnienia i zachowanie płynności finansowej w firmach to główne cele pakietu projektów ustaw, które składają się na Tarczę Antykryzysową. Sprawdź co zawiera.
Trwają prace nad kolejnymi specustawami, które mają pomóc przedsiębiorcom, w tym firmom transportowym, przejść przez kryzys gospodarczy, związany z epidemią koronawirusa. Jednak pierwsza wersja projektu to dla branży transportowej duże rozczarowanie.
Nasi partnerzy i zdobyte nagrody
/WiedzaiPraktyka
/wip
Sprawdź szczegóły »