Z tej zakładki dowiesz się, jak ustalać harmonogramu czasu pracy kierowców oraz prowadzić ewidencję czasu pracy.
Kierowcy pracujący w komunikacji miejskiej mogą mieć ustalone inne niż typowe godziny pracy. Często stosuje się tam tzw. przerywany czas pracy kierowcy. Polega on na ustaleniu godzin pracy np. w godz. 4-8 oraz 13-17, podczas gdy od godz. 8 do 17, kierowca odbywa przerwę. Powstają jednak pytania jak rozliczać tę przerwę, czy jako dyżur? Ponadto ile może trwać doba pracy takiego kierowcy, czy musi być to maksymalnie 13 godzin?
Pytanie: Czy harmonogram czasu pracy kierowców (miesięczny) na linii regularnej do 50 km musi być wywieszony na tablicy w celu zapoznania się przez kierowców na 7 dni przed miesiącem, na który harmonogram został sporządzony? Czy może być tak, że harmonogram miesięczny jest dostępny u dyspozytora, a dodatkowo wywieszany jest tygodniowy grafik kierowców wywieszany na 7 dni przed wykonywanymi zadaniami w pracy?
Sprawdź nasz portal - testuj przez 24h za darmo
Aktualności i porady ekspertów
Wzory dokumentów
E-biblioteka z raportami
Kancelaria Prawna Morawiec & Kot sp. z o.o. sp.k. to zespół prawników specjalizujących się w prawie gospodarczym, handlowym i transportowym, która świadczy pomoc prawną klientom indywidualnym oraz przedsiębiorcom. Prowadzi postępowania windykacyjne, weryfikuje umowy, podejmuje czynności ukierunkowane na założenie nowych podmiotów gospodarczych. Kancelaria prowadzi także postępowania celno-skarbowe. W sferze zainteresowań Kancelarii pozostaje również prawo upadłościowe.