Z tej zakładki dowiesz się jakie kary mogą nałożyć funkcjonariusze ITD. oraz w jaki sposób możesz się odwołać od decyzji Inspekcji.
Pytanie: Kierowca został zatrzymany przez policję za jazdę z nieważnym prawem jazdy kat C. Czy w związku z tym wobec przewoźnika zostaną wyciągnięte konsekwencje? Czy może on utracić dobrą reputację?
Pytanie: Kierowca prowadzący pojazd ciężarowy z nieważnym prawem jazdy został zatrzymany do kontroli. Przeoczył termin odnowienia prawa jazdy. Sprawa z ITD została przekazana do sądu. Czy sąd obligatoryjnie musi zatrzymać prawo jazdy kierowcy na 6 miesięcy?
Pytanie: Czy znana jest już kwalifikacja naruszenia wraz z karą finansową wynikająca z braku powrotu każdego pojazdu do centrum operacyjnego firmy w kraju siedziby raz na co najmniej 8 tygodni?
Pytanie: GITD przesłał decyzję stwierdzającą utratę dobrej reputacji przez naszą firmę. W odpowiedzi złożona została skarga do WSA na tę decyzję. Jednak GITD przesłał też decyzję o zawieszeniu zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego. Firma zamierza złożyć wniosek o ponowne rozpatrzenie tej decyzji. Czy GITD może odebrać firmie licencję, jak dalej należy postępować?
Pytanie: W ciągniku siodłowym, po przebiciu została założona na przedniej osi opona o innej konstrukcji. Czy za jazdę z oponami o różnej konstrukcji i różnej rzeźbie bieżnika do warsztatu oponiarskiego, kierowcy grożą kary? Co stanie się, gdy transport zatrzyma Policja lub Inspekcja Transportu Drogowego? Czy jest to traktowane jako: NN 9.2 „wykonywanie przewozu drogowego pojazdem posiadającym usterkę lub usterki układu hamulcowego, połączeń układu kierowniczego, kół, opon, zawieszenia, podwozia lub innego wyposażenia, zakwalifikowane jako niebezpieczne – za każdy pojazd - 2000 zł”?
Sprawdź nasz portal - testuj przez 24h za darmo
Aktualności i porady ekspertów
Wzory dokumentów
E-biblioteka z raportami
Kancelaria Prawna Morawiec & Kot sp. z o.o. sp.k. to zespół prawników specjalizujących się w prawie gospodarczym, handlowym i transportowym, która świadczy pomoc prawną klientom indywidualnym oraz przedsiębiorcom. Prowadzi postępowania windykacyjne, weryfikuje umowy, podejmuje czynności ukierunkowane na założenie nowych podmiotów gospodarczych. Kancelaria prowadzi także postępowania celno-skarbowe. W sferze zainteresowań Kancelarii pozostaje również prawo upadłościowe.