Pytanie: Gdy skracam odpoczynek tygodniowy z 45 do 24 godzin, muszę go zrekompensować przed upływem 3. tygodnia po skorzystaniu z tego odpoczynku. Czy to znaczy, że oprócz spełnienia bieżących warunków odnośnie do przerw dziennych i tygodniowych (przed upływem 3. tygodnia po wykorzystaniu skróconego 24-godzinnego odpoczynku tygodniowego) należy odbyć dodatkowo odpoczynek 21-godzinny? O 21 godzin został skrócony odpoczynek - zamiast 45 godzin kierowca odpoczywał 24 godziny. Czy rekompensowana liczba godzin musi wynieść minimum 21 godzin? Czy ta rekompensata może zostać wykorzystana w jakikolwiek dzień tygodnia? Czy do odpoczynku dziennego 11-godzinnego można dołączyć zaległą rekompensatę ze skróconego odpoczynku tygodniowego, a więc 11 godzin + 21 godzin = 32 godziny? Czy też zaległa rekompensata musi być wykorzystana przy okazji odbywania kolejnego odpoczynku tygodniowego (45-godzinnego), a więc w wymiarze 45 godzin + 21 zaległych?
Pozostało jeszcze 98% treści
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.
Zyskaj dostęp do wszystkich płatnych treści na portalu
Zyskaj dostęp i korzystaj z:
Aktualności o zmianach przepisów transportowych zawsze będziesz na bieżąco
Interpretacji przepisów zawsze z komentarzem, z którego wszystko jasno wynika
Konsultacji z ekspertami pytasz i otrzymujesz odpowiedzi
Dobrych praktyk transportowych rekomendowanych przez kancelarie sposobów postępowania, które warto naśladować
Telefonicznego dyżuru eksperta osobiście zadaj pytanie a natychmiast otrzymasz rozwiązanie
Edytowalnych wzorów dokumentów każdy przygotujesz w kilka minut
E-biblioteki z najnowszymi e-raportami branżowymi do pobrania
Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu,możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu. Wyślij SMS o treści: WPR na numer 92568. Otrzymasz zwrotnego sms'a z kodem, który wpisz w poniższe pole. Koszt SMSa: 29 zł netto (35.67 zł brutto)
prawnik, specjalista z zakresu transportu drogowego, trener i szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem w doradzaniu firmom transportowym i prowadzącym przewozy na potrzeby własne, autor wielu publikacji na temat prawa transportowego
Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi
Wzory dokumentów
Szybko przygotuj i wypełnij bezpłatnie każdy dokument, jakiego potrzebujesz: od dokumentacji ZUS, po umowy pracownicze, od PIT- ów po dokumenty transportowe. Wyszukujesz dokument, widzisz wzór, jak go wypełnić, edytujesz, drukujesz, gotowe. Jeszcze nigdy sporządzanie dokumentów nie było tak proste. Zobacz i przekonaj się sam!
Znajdziesz tu dane teleadresowe służb kontrolnych. Dowiesz się też, ile wynoszą kary ITD. Ponadto w tym dziale są też dostępne informacje na temat utrudnień w ruchu, kursów walut, ograniczeń w ruchu i dni świątecznych.