Rozliczanie czasu pracy kierowców oraz prawidłowa obsługa tachografów i dokumentacji z tym związanej to podstawa w każdej firmie, zajmującej się transportem drogowym i przewozami na potrzeby własne. Ale jednocześnie – to bardzo obszerna wiedza, którą stale trzeba aktualizować, ponieważ zmieniają się nie tylko przepisy, ale też ich interpretacja, stosowana przez służby kontrolne. Dlatego zapraszamy na bezpłatną retransmisję konferencji (do obejrzenia w dowolnym momencie), p oświęconej tym tematom. Omawiamy najważniejsze wyzwania związane z czasem pracy kierowców oraz tachografami w 2023 roku.
Przeczytaj także:
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z najnowszymi zmianami prawnymi w zakresie czasu pracy kierowców oraz innych regulacji transportowych wynikających z aktualnej sytuacji epidemiologicznej oraz związanych z wojną na Ukrainie. Powiemy między innymi, jakie regulacje zaczną obowiązywać od maja tego roku, oraz wyjaśnimy, jak mają się do tego przygotować przewoźnicy posiadający w swojej flocie pojazdy o DMC powyżej i poniżej 3,5 tony. Przedstawimy również kalendarium zmian w przepisach, oczekujących na wejście w życie.
Czy kierowcy pracującemu w systemie mieszanym (równoważny z przerywanym) mogę zaplanować w jednym dniu pracującym 12 godzin pracy, czy raczej planowany czas pracy nie powinien przekraczać 10 godzin?
Dla szefów firm zatrudniających kierowców system mieszany czasu pracy wydaje się być bardzo korzystny. Pozwala on na wydłużenie dniówki do 12 godzin. Jednak ma też wady. Jakie?
Nasi partnerzy i zdobyte nagrody
/WiedzaiPraktyka
/wip
Sprawdź szczegóły »