Wobec pracowników należy stosować przestój. Dyspozycyjność (dyżur) może zostać wprowadzony poza normalnymi godzinami pracy, a co więcej za czas dyżuru sprawowanego w domu nie należy się wynagrodzenie, więc pracownik bez własnej winy, będąc gotów do świadczenia pracy zostałby pozbawiony wynagrodzenia. Przestój w godzinach pracy W przedstawionej sytuacji, chodzi o brak aktywności w normalnych godzinach pracy, podczas gdy pracownicy doznają przeszkody w wykonywaniu swoich obowiązków bez własnej winy, czyli właśnie o przestój. Pracownicy w okresie przestoju nadal muszą pozostawać w gotowości do podjęcia pracy na każde wezwanie pracodawcy. Przy czym ten okres występuje w normalnych godzinach pracy.
Zyskaj dostęp i korzystaj z:
Mam już dostęp
Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.
Szybko przygotuj i wypełnij bezpłatnie każdy dokument, jakiego potrzebujesz: od dokumentacji ZUS, po umowy pracownicze, od PIT- ów po dokumenty transportowe. Wyszukujesz dokument, widzisz wzór, jak go wypełnić, edytujesz, drukujesz, gotowe. Jeszcze nigdy sporządzanie dokumentów nie było tak proste. Zobacz i przekonaj się sam!
Teraz już bez trudu śledzisz zmiany prawne i wydarzenia ważne dla branży, aby wiedzieć o każdej ważnej zmianie przepisów lub rozporządzeniu.
Znajdziesz tu dane teleadresowe służb kontrolnych. Dowiesz się też, ile wynoszą kary ITD. Ponadto w tym dziale są też dostępne informacje na temat utrudnień w ruchu, kursów walut, ograniczeń w ruchu i dni świątecznych.
Sprawdź, jak dostosować się do obecnych wymogów i przygotować na kolejne: