Pytanie: Dyspozytor posiadający prawo jazdy kat. D, pracuje w firmie zajmującej się przewozami osób. W sytuacji, gdy brakuje kierowców zawodowych, musi prowadzić autobusy na liniach do 50 km lub też wynajęte na trasach powyżej 50 km. Dyspozytor zatrudniony jest na pełen etat, a dodatkowo zawarł umowę zlecenie na przewozy osób po godzinach pracy. Jak uregulować w umowie o pracę wykonywanie tych dwóch zadań równocześnie?
Korzyści
Czy dyspozytor może legalnie w godzinach pracy prowadzić autobus jako kierowca?
Jak należy dostosować umowę o pracę, żeby łączyć stanowiska pracy kierowcy i dyspozytora?
Jakie uprawnienia należy posiadać do kierowania autobusem?
Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu,możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu. Wyślij SMS o treści: WPR na numer 92568. Otrzymasz zwrotnego sms'a z kodem, który wpisz w poniższe pole. Koszt SMSa: 29 zł netto (35.67 zł brutto)
ekspert z zakresu prawa związanego z transportem drogowym, prelegent szkoleń dla kadry zarządzającej przedsiębiorstw transportowych, absolwent studiów podyplomowych z zakresu prawa gospodarczego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (praca dyplomowa na temat statusu prawnego kierowcy w międzynarodowym transporcie drogowym), a wcześniej Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Własna praktyka doradcza - Prawnik w transporcie
Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi
Wzory dokumentów
Szybko przygotuj i wypełnij bezpłatnie każdy dokument, jakiego potrzebujesz: od dokumentacji ZUS, po umowy pracownicze, od PIT- ów po dokumenty transportowe. Wyszukujesz dokument, widzisz wzór, jak go wypełnić, edytujesz, drukujesz, gotowe. Jeszcze nigdy sporządzanie dokumentów nie było tak proste. Zobacz i przekonaj się sam!
Znajdziesz tu dane teleadresowe służb kontrolnych. Dowiesz się też, ile wynoszą kary ITD. Ponadto w tym dziale są też dostępne informacje na temat utrudnień w ruchu, kursów walut, ograniczeń w ruchu i dni świątecznych.