Razem ze skargą o sygnaturze K 11/15, która zakończyła się głośnym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, w sprawie ryczałtów kierowców została wniesiona druga skarga. Ta skarga ciągle jeszcze czeka na rozpoznanie w Trybunale. Czego dotyczy?
Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 24 listopada 2016 r. zamieszanie wciąż trwa. Część kierowców wycofała pozwy, część roszczeń została oddalona, a – o dziwo chyba dla samych kierowców – część z nich, mimo wyroku TK, wygrała swoje sprawy. Coraz więcej pojawia się interpretacji ZUS-u, że ryczałty nie są oskładkowane, wbrew ostrzeżeniom niektórych, żeby zaprzestać ich wypłacania, ponieważ trzeba je oskładkować, ale z drugiej strony urzędy skarbowe milczą jak zaklęte. Co więc będzie dalej z ryczałtami?
Po najnowszym wyroku Sądu Najwyższego o ryczałtach kierowców w prasie ukazało się wiele artykułów, których autorzy twierdzą, że kierowcom nie należą się ryczałty za noclegi. Tak jednak nie jest. Sprawdź, jak obecnie powinieneś się rozliczać z kierowcami za podróże służbowe.
Dnia 9 marca 2017 r. zapadł wyrok Sądu Najwyższego (I PK 309/15), w którym uchylono wyrok Sądu Okręgowego w Kielcach, zasądzający ryczałty na rzecz kierowcy, i przekazano sprawę do ponownego rozpoznania. Od razu pojawiły się informacje prasowe, że kierowcy będą musieli oddawać zasądzone ryczałty. Jednak z tego wyroku póki co nie można wyciągnąć takich wniosków. Dlaczego?
Nasi partnerzy i zdobyte nagrody
/WiedzaiPraktyka
/wip
Sprawdź szczegóły »