Przypominamy, że od 18 kwietnia, a więc już od przyszłego wtorku, przewozy towarów, które wymagają monitorowania, muszą być zgłaszane do centralnego rejestru elektronicznego. W rejestrze należy także aktualizować dane, które się zmieniły od czasu dokonania pierwszej rejestracji. Czy wiesz, jak w praktyce masz dokonać zgłoszenia? A także co zrobić, gdy rejestr nie działa?
Ustawa została też dziś opublikowana w Dzienniku Ustaw. Zacznie obwiązywać za 2 tygodnie, a więc już niedługo! Wyjątkiem są tylko regulacje o karach, które mają wejść w życie dopiero 1 maja. Sprawdź, jakie obowiązki nakładają na Ciebie nowe przepisy.
Jeszcze nie weszła w życie ustawa o monitorowaniu przewozów, a już powstało rozporządzenie, które ją zmienia. Do listy towarów, których przewóz musi być zgłaszany do rejestru, dodano kolejne pozycje. Zobacz, czy są wśród przewożone przez Ciebie towary.
Projekt rozporządzenia w tej sprawie przygotowano w Ministerstwie Rozwoju i Finansów. Zobacz, jak zgłaszać przewozy do rejestru elektronicznego, a także co zrobić, gdy rejestr nie działa.
Przepisy o monitorowaniu przewozów jeszcze nie weszły w życie, ale żeby móc wypełniać przewidziane w niej obowiązki, trzeba spełniać kilka warunków technicznych. Sprawdź już dziś, czy masz wszystko, czego potrzeba.
Ustawa o monitorowaniu przewozu towarów została ostatecznie przegłosowana. Teraz czeka na podpis Prezydenta. Uchwalona wersja ustawy bardzo różni się od pierwotnego projektu. Sprawdź, jakie obowiązki będą mieli przewoźnicy, a także od kiedy będą obowiązywały nowe przepisy.
Sejm wczoraj przegłosował ustawę o monitorowaniu przewozów. Kontrole przewozów monitorowanych będą prowadzone przez inspektorów ITD, funkcjonariuszy celno-skarbowych, a także policję i Straż Graniczną. Zobacz, co sprawdzą funkcjonariusze, a także jakie kary mogą nałożyć, gdy znajdą nieprawidłowości.
Posłom nie udało się w lutym uchwalić ustawy, która zakłada monitorowanie przewozów alkoholu, tytoniu i paliw. Jej wejście w życie było zapowiadane na 1 marca, ale, jak widać, jeszcze poczekamy.
Wejście w życie przepisów o monitorowaniu przewozów alkoholu, tytoniu i paliw ponownie zostało przełożone – tym razem na marzec. Projekt ustawy jest po pierwszym czytaniu w Sejmie.
Ministerstwo finansów poinformowało, że zgłaszanie i monitorowanie przewozów będzie obowiązkowe dopiero od lutego. Ponadto zasady monitorowania mają być zmienione w stosunku do pierwotnego projektu.
Nasi partnerzy i zdobyte nagrody
/WiedzaiPraktyka
/wip
Sprawdź szczegóły »