Zaprezentowany przykład podziału przerwy, w trakcie dziennego okresu prowadzenia pojazdu, jest zgodny zarówno z przepisami rozporządzenia 561/2006 (WE), jak i ustawy o czasie pracy kierowcy.
Przepisy rozporządzenia tylko ogólnie wskazują minimalną długość poszczególnych przerw lub ich części jak też zasady ich rozłożenia w trakcie dniówki.
Nie ma określonego minimalnego czasu po jakim powinna odbyć się pierwsza przerwa co oznacza, że 15 minut jazdy upoważnia już do wykonania pierwszej części przerwy dzielonej.
Przeczytaj także:
PIP: kierowcy jeżdżą bez odbierania przerwy po 4,5 godz.
Przedłużenie jazdy o dodatkowe 2 godz. – ile przerw?
Z artykułu dowiesz się:
Kiedy można odebrać pierwszą przerwę?
Jak prawidłowo podzielić przerwy?
Na czym polega różnica w przerwach w: jeździe, a w pracy?
Zyskaj dostęp i korzystaj z:
Mam już dostęp
Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.
Szybko przygotuj i wypełnij bezpłatnie każdy dokument, jakiego potrzebujesz: od dokumentacji ZUS, po umowy pracownicze, od PIT- ów po dokumenty transportowe. Wyszukujesz dokument, widzisz wzór, jak go wypełnić, edytujesz, drukujesz, gotowe. Jeszcze nigdy sporządzanie dokumentów nie było tak proste. Zobacz i przekonaj się sam!
Teraz już bez trudu śledzisz zmiany prawne i wydarzenia ważne dla branży, aby wiedzieć o każdej ważnej zmianie przepisów lub rozporządzeniu.
Znajdziesz tu dane teleadresowe służb kontrolnych. Dowiesz się też, ile wynoszą kary ITD. Ponadto w tym dziale są też dostępne informacje na temat utrudnień w ruchu, kursów walut, ograniczeń w ruchu i dni świątecznych.
Sprawdź, jak dostosować się do obecnych wymogów i przygotować na kolejne: