Należy sięgnąć tutaj do umów (porozumień) międzynarodowych, w tym do umów dwustronnych (bilateralnych). W przypadku Niemiec będzie to porozumienie między ministrami Polski i Niemiec w sprawie międzynarodowych przewozów podróżnych i ładunków z 11 września 1969 r., w brzmieniu z 8 listopada 1991 r. oraz do ustawodawstwa niemieckiego. Tego porozumienia próżno szukać w wykazie umów międzynarodowych udostępnionych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Pojawia się ono jednak w różnych orzeczeniach sądów powszechnych i interpelacjach poselskich, stąd wniosek, że rzeczone porozumienie wciąż jest stosowane.
Przeczytaj także:
Z artykułu dowiesz się:
Zyskaj dostęp i korzystaj z:
Mam już dostęp
Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.
Szybko przygotuj i wypełnij bezpłatnie każdy dokument, jakiego potrzebujesz: od dokumentacji ZUS, po umowy pracownicze, od PIT- ów po dokumenty transportowe. Wyszukujesz dokument, widzisz wzór, jak go wypełnić, edytujesz, drukujesz, gotowe. Jeszcze nigdy sporządzanie dokumentów nie było tak proste. Zobacz i przekonaj się sam!
Teraz już bez trudu śledzisz zmiany prawne i wydarzenia ważne dla branży, aby wiedzieć o każdej ważnej zmianie przepisów lub rozporządzeniu.
Znajdziesz tu dane teleadresowe służb kontrolnych. Dowiesz się też, ile wynoszą kary ITD. Ponadto w tym dziale są też dostępne informacje na temat utrudnień w ruchu, kursów walut, ograniczeń w ruchu i dni świątecznych.
Sprawdź, jak dostosować się do obecnych wymogów i przygotować na kolejne: