Władze austriackiego Tyrolu przedstawiły plan ograniczeń przewozów w pierwszym kwartale 2025 r. Ograniczenia będą dotyczyć przejścia granicznego Kufstein/Kiefersfelden pomiędzy Austrią i Niemcami.
Przeczytaj także:
W tym tygodniu zmieniono wymogi dla kierowców w dwóch państwach: Wielkiej Brytanii i Niemczech. Sprawdź, którzy kierowcy powinni mieć przy sobie testy i jakie dodatkowe warunki muszą spełnić, żeby nie mieć kłopotów.
Minister Infrastruktury podpisał projekt zmiany rozporządzenia w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach, którego przepisy wyłączają zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton na obszarze całego kraju 30 kwietnia 2020 r.
Władze Tyrolu poinformowały, że wprowadzony zostanie kolejny wyjątek od zakazu jazdy dla ciężarówek. Będzie on obejmował samochody zasilane gazem ziemnym CNG lub LNG. Pojazdy z takim napędem będą mogły wykonywać tranzyt przez Tyrol niezależnie od tego jaki ładunek przewożą, tak jak samochody elektryczne i wodorowe. Poznaj inne wyjątki od ogólnych zasad i zakazów przejazdu przez Tyrol.
Niemieckie przepisy o zakazach ruchu dla ciężarówek znacznie różnią się od polskich regulacji w tym zakresie. Przede wszystkim zakazy obowiązują dużo większą grupę pojazdów niż w Polsce, ale też trochę inne są zasady dotyczące zwolnień z zakazów.
Od przyszłego roku nastąpić ma dalszy ciąg ilościowych zakazów ruchu w Tyrolu. W ocenie władz ilościowe zakazy okazały się skutecznym sposobem na uspokojenie ruchu na przełęczy Brennero. Z tego powodu rozważne jest wprowadzenie automatycznych szlabanów. Jak mają działać?
Tegoroczny szczyt G7 odbędzie się w Biarritz od 24 do 26 sierpnia. W związku z jego organizacją zaplanowano szereg zmian w ruchu drogowym. Wprowadzono ograniczenia, ale także zdjęto niektóre zakazy. Sprawdź!
Wakacyjne zakazy poruszania się ciężarówkami w określonych godzinach oraz ograniczenia w ruchu związane z trwającymi remontami dróg i autostrad, powodują, że kierowcy muszą jeździć albo wieczorem i nocą, albo stać w korkach. Z jakimi utrudnieniami kierowcy mierzą się w wakacje? Sprawdź.
Obecnie prawdopodobna data wyjścia Wielkiej Brytanii z UE to 12 kwietnia. Na 10 kwietnia zwołany został unijny szczyt w związku z odrzuceniem przez brytyjską Izbę Gmin porozumienia w sprawie Brexitu. Oznacza to, że będzie to tzw. twardy brexit.
W związku z wakacjami letnimi na terytorium Polski obowiązywać będą weekendowe zakazy ruchu dla pojazdów o DMC powyżej 12 ton. Obostrzenia obowiązują od 29 czerwca do 2 września.
Nasi partnerzy i zdobyte nagrody
/WiedzaiPraktyka
/wip
Sprawdź szczegóły »