Największy litewski przewoźnik rezygnuje z kart paliwowych na rzecz rozwiązań cyfrowych. Kierowcy będą płacić za paliwo za pomocą aplikacji.
Przeczytaj także:
Na oficjalnej rządowej stronie etoll.gov.pl ukazała się 16 sierpnia 2021 r. informacja o udostępnieniu możliwości rejestracji w nowym systemie za pośrednictwem operatorów kart flotowych. Wskazano tam, że wymienieni dostawcy kart flotowych: E100, PLOSE, UTA, BP-Aral, Circle K, DKV, EuroShell, EuroWAG, Eurotoll, LogPay, Mercedes Card, MSTS-Tolls - zapewniają pełną rejestrację w systemie e-TOLL dla kont z odroczoną płatnością oraz kont przedpłaconych.
Problem w tym, że dostawcy zdementowali te informacje. Związek Pracodawców TLP skontaktował się z częścią wymienionych w informacji operatorów kart flotowych i okazało się, że żadna z wymienionych firm nie ma połączenia z systemem umożliwiającego rejestrację przewoźników.
Z artykułu dowiesz się:
Karty paliwowe służące do bezgotówkowego zakupu paliw i innych produktów na stacjach są stosowane powszechnie. W praktyce jednak podatnicy mają dużo kłopotów z rozliczaniem transakcji z użyciem kar paliwowych. Poznaj skutki wydanej interpretacji ogólnej MF w sprawie kart paliwowych. Czy można odliczać VAT od transakcji za pomocą kart paliwowych?
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że udostępnienie kart paliwowych przez spółkę dominującą swoim spółkom zależnym, umożliwiające tym ostatnim zaopatrzenie w paliwo pojazdów, których transport zapewniają, może zostać uznane za usługę udzielenia kredytu zwolnioną z podatku od wartości dodanej. Co oznacza wyrok TSUE z 15 maja br.?
Nasi partnerzy i zdobyte nagrody
/WiedzaiPraktyka
/wip
Sprawdź szczegóły »