W przypadku przewozów na potrzeby własne to nie jest takie proste zagadnienie.
Zacznijmy od samej dyrektywy 2020/1057 (jeden z aktów prawnych wchodzących w skład pakietu mobilności, który reguluje materię delegowania kierowców).
Przeczytaj także:
Jak rozliczyć delegowanie i diety kierowców międzynarodowych?
Zmiany w delegowaniu od 2 lutego 2022 r.
Czy transport busem do 3,5 t „na potrzeby własne” podlega delegowaniu?
Dyrektywa odnosi się do wszystkich kierowców bez względu na rodzaj operacji transportowych wykonywanych przez przedsiębiorcę. Niewątpliwie ma ona zatem zastosowanie również do kierowców realizujących przewozy na potrzeby własne.
Z artykułu dowiesz się:
Czy delegowanie obejmuje transporty na potrzeby własne?
Jaka cecha wskazuje, że przewóz NPW trzeba zgłosić do IMI?
Zyskaj dostęp i korzystaj z:
Mam już dostęp
Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.
Szybko przygotuj i wypełnij bezpłatnie każdy dokument, jakiego potrzebujesz: od dokumentacji ZUS, po umowy pracownicze, od PIT- ów po dokumenty transportowe. Wyszukujesz dokument, widzisz wzór, jak go wypełnić, edytujesz, drukujesz, gotowe. Jeszcze nigdy sporządzanie dokumentów nie było tak proste. Zobacz i przekonaj się sam!
Teraz już bez trudu śledzisz zmiany prawne i wydarzenia ważne dla branży, aby wiedzieć o każdej ważnej zmianie przepisów lub rozporządzeniu.
Znajdziesz tu dane teleadresowe służb kontrolnych. Dowiesz się też, ile wynoszą kary ITD. Ponadto w tym dziale są też dostępne informacje na temat utrudnień w ruchu, kursów walut, ograniczeń w ruchu i dni świątecznych.
Sprawdź, jak dostosować się do obecnych wymogów i przygotować na kolejne: