Praca na stanowisku zawodowego kierowcy wiąże się z dużą odpowiedzialnością i ciągłym życiem w drodze. Część osób może po pewnym czasie stracić zapał do działania, dlatego zadaniem kierownictwa firmy jest motywowanie swoich pracowników. W jaki sposób realizować takie cele? Podpowiadamy.
Motywacja to kluczowy czynnik, który decyduje zarówno o efektywności pracownika jak i całej firmy. Jednym z nich jest stabilizacja i warunki pracy. Poczucie stabilności dla wielu osób jest niezwykle ważne, ponieważ praca w ciągłej niepewności nie pozwala im się odpowiednio skupić na obowiązkach, a co za tym idzie, jest mniej efektywna. Dlatego tak ważne jest zapewnienie swoim pracownikom odpowiedniej umowy, która w razie potrzeby będzie chroniła ich interesy.
Niezwykle ważne są również dobre warunki pracy — w przypadku kierowców zawodowych będą to nowoczesne samochody wyposażone w systemy bezpieczeństwa zapewniające komfortowe warunki pracy i odpoczynku. Również atmosfera, jaka panuje między poszczególnymi pracownikami, a także kierownictwem i podwładnymi jest istotnym czynnikiem motywującym lub demotywującym.
Pieniądze są jednym z najczęściej wskazywanych czynników motywujących pracowników w większości branży, również w przypadku kierowców zawodowych, ponieważ każda osoba podejmuje pracę głównie ze względów finansowych. Życie w ciągłej drodze dla kierowców często jest czynnikiem mocno demotywującym, jednak odpowiednio wysokie wynagrodzenie sprawia, że są w stanie się poświęcić, aby zagwarantować sobie i swojej rodzinie, życie na odpowiednim poziomie. Poza stałą, miesięczną pensją kolejnym motywatorem finansowym są wszelkie dodatki i premie, które mogą być wypłacane w zależności od wykonania wyznaczonego przez pracodawcę planu.
Od niedawna pracodawcy dużo bardziej doceniają znaczenie work-life-balance, zdając sobie sprawę jak praca i życie prywatne pracowników bardzo się przenikają. Dlatego tak ważne jest zachowanie odpowiedniej równowagi między czasem i zaangażowaniem, które podwładny poświęca w strefie prywatnej jak i zawodowej.
Osoby pracujące na stanowisku kierowcy wiele godzin spędzają w pozycji siedzącej, dlatego bardzo ważna jest dla nich aktywność fizyczna po pracy. Dobry pracodawca powinien zapewnić dodatkowe benefity w postaci prywatnej opieki zdrowotnej oraz karnetu na zajęcia sportowe takie jak: tenis, pływanie czy siłownię. Jest to z jednej strony dodatek motywujący dla pracownika, a z drugiej strony wyraz troski i szacunku pracodawcy wobec swojego przełożonego. Potwierdzają to to przedstawiciele takich firm jak legalne zakłady bukmacherskie.
Artykuł sponsorowany
Sprawdź, jak dostosować się do obecnych wymogów i przygotować na kolejne: