Równica pomiędzy utratą dobrej reputacji przez przedsiębiorcę lub zarządzającego transportem odnosi się do skutków. W przypadku przedsiębiorcy prawomocne stwierdzenie utraty dobrej reputacji skutkować będzie wszczęciem procedury zawieszenia lub nawet cofnięcia zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego. Natomiast w przypadku zarządzającego transportem organ licencyjny może wyznaczyć nawet sześciomiesięczny termin na uregulowanie takiej sytuacji np. na zatrudnienie nowego zarządzającego transportem.
Dla zarządzającego transportem utrata dobrej reputacji oznacza, iż nie może on wykonywać dalej swojej funkcji oraz musi zwrócić do odpowiednich władz certyfikat kompetencji zawodowych.Warto dodać, iż zarówno w zakresie wyroków za przestępstwa jak też sankcji za naruszenia przepisów transportowych przewidziano tzw. „środki rehabilitacyjne” - zarówno wobec przedsiębiorcy jak też zarządzającego transportem.
Przeczytaj także:
Nowelizacja przepisów ustawy transportowej zmieniła zasady utraty i odzyskania dobrej reputacji. Poszerzyła też krąg podmiotów, które muszą legitymować się tym przymiotem. Przedstawiamy – jakie nowe przestępstwa mogą zagrozić dalszemu prowadzeniu firmy oraz kto musi strzec swojego dobrego imienia. Nowe przepisy wchodzą w życie od 1 marca br.
Informacja o usterkach naszego pojazdu, stwierdzona przez kontrolerów z innych krajów, zostanie szybko przesłana do odpowiednich organów naszego kraju. Skutkować to będzie: wszczęciem kontroli firmie, a także (w zależności od wagi usterki) wszczęciem procedury utraty dobrej reputacji. Od dzisiaj, 28 kwietnia br. - przepisy te weszły w życie.
Za dopuszczenie do ruchu niebezpiecznego pojazdu oraz za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym można stracić dobrą reputację, a co za tym idzie – uprawnienia do prowadzenia firmy transportowej. Kiedy można oskarżyć przewoźnika o popełnienie tych przestępstw?
Firma od kilku miesięcy ma problemy finansowe? Być może czas na złożenie wniosku o upadłość. Nie warto z tym zwlekać, ponieważ zgodnie z ostatnią nowelizacją ustawy o transporcie można za to stracić uprawnienia do wykonywania przewozów.
Według nowelizacji ustawy o transporcie, która obowiązuje od 15 grudnia, można stracić dobrą reputację za naruszanie praw pracowniczych. Czego nie robić, żeby nie narazić się na odebranie uprawnień do wykonywania zawodu przewoźnika drogowego?
Dziś wchodzą w życie zmiany w ustawie o transporcie drogowym, które dotyczą przede wszystkim utraty dobrej reputacji, a co za tym idzie - utraty uprawnień do wykonywania zawodu przewoźnika drogowego.
15 grudnia 2016 r. wchodzą w życie nowe przepisy ustawy o transporcie. Sprawdź, jak będzie wyglądało postępowanie, w wyniku którego przewoźnik albo zarządzający transportem mogą utracić dobrą reputację. A co za tym idzie – uprawnienia do wykonywania zawodu. I co można będzie zrobić, żeby je odzyskać.
W nowelizacji ustawy o transporcie zawarto nowe zasady dotyczące utraty dobrej reputacji. Wreszcie wiadomo, za jakie czyny można będzie stracić uprawnienia do wykonywania transportu drogowego.
Nasi partnerzy i zdobyte nagrody
/WiedzaiPraktyka
/wip
Sprawdź szczegóły »