Zasady transportu odpadów zostały uregulowane w art. 24 ustawy o odpadach. Ustawodawca posłużył się zwrotem „transportujący odpady wykonujący usługę transportu odpadów”. Tym samym ustawodawca wskazał, że transportujący odpady to podmiot faktycznie wykonujący transport tych odpadów.
Przeczytaj także:
Międzynarodowy transport opadów na terenie Unii Europejskiej reguluje m.in. rozporządzenie Parlamentu Europejskiego nr 1013/2006 z 14 czerwca 2006 r. w sprawie przemieszczania odpadów.
Zgodnie z art. 2 i 3 rozporządzenia nr 1013/2006 przemieszczanie odpadów pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej może odbywać się tylko na warunkach określonych w tym rozporządzeniu.
Czy aby zostać wpisanym do tabeli transportujących w załączniku VII, to należy widnieć w BDO jako podmiot transportujący (tj. posiadać zezwolenie na transport odpadów)? Czy GDOS, wydając załącznik VII może/powinien sprawdzać, czy podmiot, który ma przewozić odpad za granicę, widnieje w BDO jako uprawniony do transportowania, czy jest to niepotrzebne mieszanie kompetencji?
Nie trzeba mieć już zezwolenia na przewóz odpadów. Wystarczy wpis do rejestru, specjalne oznaczenie na pojeździe i dokument określający rodzaj odpadów. Jaki to ma być dokument?
Nasi partnerzy i zdobyte nagrody
/WiedzaiPraktyka
/wip
Sprawdź szczegóły »