Zatem nie trzeba dokonywać żadnego zgłoszenia do systemu delegowania, ani też wypłacać pracownikowi wynagrodzenia zgodnego z niemieckimi przepisami, pod warunkiem że nowo zakupiona naczepa czy przyczepa będzie pusta – w takim sensie, że nie będzie na niej towarów wskazujących na wykonywanie usługi na rzecz podmiotu z siedzibą w Niemczech.
Ustawowa płaca minimalna w Niemczech wzrośnie od 1 stycznia 2019 r. do 9,19 euro za godzinę. W związku z dobrą koniunkturą gospodarczą minimalna stawka godzinowa ma być ponownie podniesiona od 1 stycznia 2020 r. do wysokości 9,35 euro.To istotna informacja dla przewoźników, którzy wykonują przewozy objęte przepisami MiLoG.
Niemiecki Urząd Celny poinformował, że postanowienie Sądu Finansowego dla Berlina-Brandemburgii z 7 lutego 2018 r. nie oznacza, iż Niemcy nie mogą kontrolować polskich firm w zakresie płac minimalnych.
Niemieccy przewoźnicy wystąpili przeciwko obowiązkowej płacy minimalnej w transporcie międzynarodowym. W ocenie niemieckiego stowarzyszenia przepisy MiLoG powinny być stosowane wyłącznie do przewozów kabotażowych.
Nasi partnerzy i zdobyte nagrody
/WiedzaiPraktyka
/wip
Sprawdź szczegóły »