Prezydent podpisał nowelizację ustawy o publicznym transporcie zbiorowym. Przewiduje ona utrzymanie dopłaty w wysokości 3 zł do wozokilometra (samorządy wnioskowały o 5 zł). Zwiększa roczny budżet funduszu do 1 miliarda złotych. Jednak w przypadku nieuruchomienia połączenia w umówionym terminie, środki będą musiały być zwrócone. Przewidziano też możliwość zawierania umów wieloletnich, nawet 10 letnich (o co wnioskowali przedsiębiorcy).
Przeczytaj także:
Jaka jest obecnie obowiązująca definicja pojęcia „komunikacja miejska”? Sprawa dotyczy miasta i gminy, na obszarze których jeździ tylko przewoźnik MPK czyli spółka w 100 % będąca własnością gminy.
Planując ubieganie się o kontrakt na wykonywanie przewozów w komunikacji miejskiej, warto wziąć pod uwagę nie tylko pojazdy o napędzie elektrycznym, ale też autobusy napędzane CNG. Sprawdź dlaczego.
Od 1 stycznia 2017 r. rozkłady jazdy mają zawierać dodatkowe informacje na temat tras autobusów. Sprawdź, jakich zmian musisz dokonać, jeśli nowe przepisy wejdą w życie. Ale może wcale nie wejdą…
Nasi partnerzy i zdobyte nagrody
/WiedzaiPraktyka
/wip
Sprawdź szczegóły »