Holandia wprowadziła obowiązek drugiego czyszczenia i dezynfekcji pojazdów z żywym inwentarzem. Nawet jeśli środek transportu został już wyczyszczony i zdezynfekowany w innym kraju, to po przyjeździe do Holandii czynności te należy powtórzyć.
Holandia wprowadziła obowiązek czyszczenia i dezynfekcji pojazdów z żywym inwentarzem. Nawet jeśli środek transportu został już wyczyszczony i zdezynfekowany w innym kraju, to po przyjeździe do Holandii czynności te należy powtórzyć. Przewoźnik w ciągu 24 godz. od wjazdu - musi przesłać zaświadczenie o umyciu pojazdu do urzędu!
Jeśli jesteś przewoźnikiem wykonującym przewozy odpadów w Holandii (także tranzytem) powinieneś zgłosić samochody, którymi wykonujesz tego rodzaju przewozy do specjalnego rejestru. Jest to rejestr Krajowej i Międzynarodowej Organizacji Transportu Drogowego (NIWO). Warto zgłosić pojazdy teraz, natomiast będzie to obowiązkowe od początku 2023 r.
Holenderski parlament przegłosował wprowadzenie myta zamiast winiet dla ciężarówek. Zmiana zacznie jednak obowiązywać nie wcześniej niż od 2024 r.
Stawka płacy minimalnej w Holandii zmienia się dwa razy do roku: w styczniu i lipcu. Wynagrodzenie zależy też od wieku pracownika, a także liczby godzin pracy w tygodniu: 36, 38 lub 40 godz. Sprawdź, czy kierowcy podlegają pod płacę minimalną i jakie stawki obowiązują od 1 stycznia 2020 r.
Za jazdę „na magnesie” kara w Holandii ma być podniesiona z 4,4 tys. euro do ponad 10 tys. euro. To dlatego, że ta obecna stawka nie odstrasza przewoźników. To nie koniec, władze rozważają jeszcze konfiskatę tachografu.
Żeby skorzystać z holenderskich terminali portowych po brexicie, trzeba dokonać rejestracji przez Internet. Bez tego żadna ciężarówka od 31 października nie wjedzie na terminal promowy ani prom. Sprawdź jak to zrobić!
Zakazem wyprzedzania zostaną objęte głównie te odcinki dróg, na których samochody ciężarowe szczególnie ograniczają płynność ruchu. Większość zakazów będzie też miała wymiar czasowy obejmując pory dnia z największym natężeniem ruchu. Zmiany wchodzą w życie od 1 stycznia 2020 r.
Władze Holandii uznały, że obowiązujący zakaz korzystania z telefonów podczas jazdy powinien zostać rozszerzony także na inne urządzenia. W nowelizacji doprecyzowano, że zakaz powinien objąć dowolne elektroniczne urządzenia mobilne. Chodzi tu zatem nie tylko o telefony, lecz również o tablety, nawigacje samochodowe, kamery, aparaty fotograficzne, czytniki ebooków, urządzenia do zarządzania flotą, itp. Jest tylko jeden wyjątek.
Holenderskie ministerstwo transportu opublikowało projekt ustawy wprowadzającej opłaty za poruszanie się po drogach dla samochodów ciężarowych, uzależnione od liczby przejechanych kilometrów. Nie wiadomo dokładnie czy i kiedy projekt wejdzie w życie.
Holenderski rząd przedstawił założenia nowego systemu pobierania opłat drogowych. Opłaty mają obowiązywać na autostradach oraz na niektórych drogach niższej kategorii - służących do unikania autostrad. Opłata będzie wynosiła ok. 15 eurocentów za przejechany kilometr.
Holenderski sąd orzekł, że kierowcy zatrudnieni w Polsce, ale stale wykonujący pracę w Holandii, muszą otrzymać takie same wynagrodzenia, jak ich holenderscy koledzy. Obejmuje ich też holenderskie prawo pracy.
Nasi partnerzy i zdobyte nagrody
/WiedzaiPraktyka
/wip
Sprawdź szczegóły »