„Dokumentacja w transporcie – uprawnienia i listy przewozowe” to książka zawierająca komentarze i porady ekspertów dotyczące listów przewozowych, a także dokumentów „osobistych” kierowców.
W publikacji znajdziesz informacje jak wypełnić CMR, gdy klient sam odbiera towar, jak oznaczyć miejsce dostarczenia w CMR w przypadku dwóch przewoźników i na kim spoczywa odpowiedzialność.
Nasi eksperci wskażą także, jakie szkolenia są obowiązkowe dla zarządzających, którzy utracili uprawnienia. Problem jest o tyle ważny, gdyż zarządzający transportem, którzy utracili prawo do kierowania operacjami transportowymi, mogą wrócić do zawodu, jeśli spełnią wymagane warunki. Jednym z nich jest zaliczenie szkolenia. Właśnie ukazało się rozporządzenie, które określa, jak ma ono wyglądać. Sprawdź, ile będzie trwać i kosztować?
W publikacji znajduje się komentarz o 3 bardzo ważnych zmianach w badaniach kierowców. Eksperci przypomną, że zgodnie z nowymi przepisami od 21 lutego 2023 r. pracodawca może badać trzeźwość kierowcy. Jakich zasad należy się trzymać? Jak wdrożyć badanie trzeźwości w zakładzie pracy w 10 krokach? Gdzie trzymać dokumentację? Wzór zapisu o badaniu trzeźwości w dokumentach firmowych znajduje się w książce.
Jak się okazuje bardzo często w listach przewozowych nadawca określony jest błędnie. A dlaczego? Dlatego, że wpisany zostaje podmiot, który załadował towar. Tymczasem, zgodnie z przepisami, to nie on jest nadawcą.
Publikację możesz znaleźć tutaj >>>
Sprawdź, jak dostosować się do obecnych wymogów i przygotować na kolejne: