Z powodu niespełnienia przez resort infrastruktury postulatów przewoźników, zapowiadają oni strajk w całym kraju. Protest rozpocznie się w pierwszy dzień szkolnych wakacji 22 czerwca br. Ma objąć drogi prowadzące nad morze.
We środę 6 marca rozpocznie się strajk generalny rolników. Do stolicy ma przyjechać nawet 100 tys. uczestników. Będą oni protestować przeciwko wdrażaniu Zielonego Ładu. W ocenie protestujących Zielony Ład to: podwyżki ciepła i prądu, wyższe podatki na paliwa i w konsekwencji horrendalny wzrost cen. Konsekwencją jego wdrożenia ma być podwyżka cen o 32 tys. zł rocznie na jednego Polaka. Warszawa jutro zostanie sparaliżowana komunikacyjnie.
Przeczytaj także:
Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność” ogłosił strajk generalny rolników na terenie całego kraju. W piątek mają zostać zablokowane wszystkie przejścia graniczne z Ukrainą oraz kluczowe drogi i autostrady w kraju. Rolnicy będą protestować przeciwko napływowi płodów rolnych z Ukrainy, bierności polskich władz oraz przeciwko polityce Unii Europejskiej. Blokady mają potrwać miesiąc do 10 marca 2024 r.
W Niemczech 8 stycznia 2024 r. rozpoczęła się wielka fala protestów. Na ulice wyjadą zarówno rolnicy, a także przewoźnicy i spedytorzy oraz kolejarze, którzy zablokują ruch pociągów. Oznacza to wystąpienie wielu ograniczeń w ruchu na drogach, jak i na kolei. Niemieccy rolnicy chcą w ten sposób zaprotestować przeciwko zniesieniu dopłat do ceny paliwa. Przewoźnicy natomiast, po raz kolejny zwracają uwagę na wprowadzone pod koniec ubiegłego roku podwyżki opłat drogowych (nawet o 80 %). Ponad 100 blokad i protestów w całych Niemczech może spowodować wiele opóźnień w ruchu drogowym i kolejowym. Na zakończenie akcji planowany jest ogromny wiec 15 stycznia w centrum Berlina.
W środę 22 marca 2023 r. odbył się protest polskich przewoźników drogowych realizujących przewozy na Wschód. W proteście, którego inicjatorami byli przewoźnicy z okolic Łukowa, wzięło udział ponad trzysta ciągników siodłowych. Uczestnicy zgromadzili się na jednym z MOP położonym na południowy wschód od Warszawy, a następnie przejechali obwodnicą stolicy – najpierw A2, potem zaś S8 do miejscowości Marki, by następnie powrócić tą samą drogą. Przewoźnicy dali rządowi dwa tygodnie na zrealizowanie ich postulatów.
Niemiecki związki zawodowe Verdi i EVG chcą w poniedziałek sparaliżować całe Niemcy. Przestaną funkcjonować połączenia autobusowe, komunikacja miejska, ruch kolejowy i lotniczy, problemy w ruchu mogą wystąpić także na autostradach. Ma być to nacisk związków w trakcje trwających negocjacji płacowych z rządem. W poniedziałek 27 marca 2023 r. lepiej omijać Niemcy.
11 lipca br. część inspektorów ITD zamiast na drodze spędzi ten dzień oddając krew. Będzie t0 element protestu inspektorów przeciwko: braku podwyżek, dokładaniu obowiązków oraz nieobjęciu tej grupy zawodowej emeryturami pomostowymi.
Od 30 października do 9 listopada kontrole Inspekcji Transportu Drogowego będą bardziej szczegółowe. Będą one dotyczyć tylko krajowych przewoźników i mogą potrwać do 2 godzin. Oznacza to, że zagraniczni kierowcy do 9 listopada nie będą kontrolowani!
Nasi partnerzy i zdobyte nagrody
/WiedzaiPraktyka
/wip
Sprawdź szczegóły »