Rząd przyjął projekt ustawy o aplikacji mObywatel. Najważniejszą korzyścią tego rozwiązania z puntu widzenia przewoźników jest wprowadzenie tzw. tymczasowego prawa jazdy - zapisanego w aplikacji, dzięki któremu kierowca bezpośrednio po zdanym egzaminie będzie mógł się posługiwać - do czasu otrzymania dokumentu w tradycyjnej formie.
Francuskie władze planują wprowadzenie kary w postaci odebranie prawa jazdy za trzymanie telefonu w dłoni podczas prowadzenia auta. Warunkiem będzie jednak równoczesne popełnienie innego wykroczenia np. przekroczenie dozwolonej prędkości. Sprawdź szczegóły.
Władze Holandii uznały, że obowiązujący zakaz korzystania z telefonów podczas jazdy powinien zostać rozszerzony także na inne urządzenia. W nowelizacji doprecyzowano, że zakaz powinien objąć dowolne elektroniczne urządzenia mobilne. Chodzi tu zatem nie tylko o telefony, lecz również o tablety, nawigacje samochodowe, kamery, aparaty fotograficzne, czytniki ebooków, urządzenia do zarządzania flotą, itp. Jest tylko jeden wyjątek.
Od 19 października 2017 r. obowiązują w Niemczech nowe stawki mandatów za wykroczenia drogowe najczęściej popełniane przez kierowców.
W Niemczech za używanie telefonu podczas jazdy kierowcom będą groziły wyższe kary. Jeżeli w wyniku używania smartfona dojdzie do kolizji, kara będzie jeszcze wyższa. Bardzo wysoka!
Ministerstwo Rozwoju i Finansów zapowiedziało wprowadzenie tzw. pakietu transportowego. Nowe przepisy mają umożliwić śledzenie przewozów drogowych za pomocą smartfonów. Za ich złamanie będą groziły wysokie kary.
Amerykańskie władze chcą, żeby kierowcy mierzyli swój czas pracy za pomocą tachografów. Stosowane dotąd limity czasu jazdy się nie zmienią.
Nasi partnerzy i zdobyte nagrody
/WiedzaiPraktyka
/wip
Sprawdź szczegóły »