Zastrzeżenia do zlecenia
Na wstępie należy zwrócić uwagę na przepisy Kodeksu cywilnego. Otóż art. 68 wskazuje, że „Przyjęcie oferty dokonane z zastrzeżeniem zmiany lub uzupełnienia jej treści poczytuje się za nową ofertę”. Natomiast art. 681 § 1 brzmi „W stosunkach między przedsiębiorcami odpowiedź na ofertę z zastrzeżeniem zmian lub uzupełnień niezmieniających istotnie treści oferty poczytuje się za jej przyjęcie”.
W takim wypadku strony wiąże umowa o treści określonej w ofercie, z uwzględnieniem zastrzeżeń zawartych w odpowiedzi na nią. Dodać jeszcze należy, że art. 681 § 2 wskazuje, że „Przepisu paragrafu poprzedzającego nie stosuje się, jeżeli w treści oferty wskazano, że może ona być przyjęta jedynie bez zastrzeżeń, albo gdy oferent niezwłocznie sprzeciwił się włączeniu zastrzeżeń do umowy, albo gdy druga strona w odpowiedzi na ofertę uzależniła jej przyjęcie od zgody oferenta na włączenie zastrzeżeń do umowy, a zgody tej niezwłocznie nie otrzymała”.
Przytoczone przepisy będą potrzebne do ustalenia czy mogła Pani na komunikatorze wskazać „ładunek bez wymiany palet” i czy takie zastrzeżenie miało moc prawną.
Przeczytaj także:
Z artykułu dowiesz się:
Nasi partnerzy i zdobyte nagrody
/WiedzaiPraktyka
/wip
Sprawdź szczegóły »