Z cyklicznego raportu przedstawionego przez Transport Intelligence wynika, że w trzecim kwartale 2024 r. nastąpiło odwrócenie wzrostowego trendu w stawkach spotowych za przewozy drogowe. Te stawki między lipcem a wrześniem spadły o 4,4 punktu kwartał do kwartału, po wcześniejszym wzroście. Jeszcze gorzej jest w porównaniu do tego samego okresu w poprzednim roku. Okazuje się bowiem, że wskaźnik stawki spotowe były niższe aż o 6,1 punktu.
Przeczytaj także:
W dniu 25 października 2017 r. zakończyły się obrady Polsko-Rosyjskiej Komisji Mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych. Ich wynikiem było określenie kontyngentu zezwoleń na 2018 r.
Zamierzamy kupić busa (na 9 osób z kierowcą). Będziemy nim dowozić pracowników z określonego punktu w Warszawie (miejsca parkowania samochodu) do firmy znajdującej się 25 km za Warszawą i z powrotem. Wśród dowożonych pracowników (księgowy, magazynier, sprzedawca itp.) są osoby posiadające prawo jazdy kat. B. Czy mogą prowadzić firmowy samochód i wieźć innych pracowników do pracy, ok. 35 minut w jedną stronę? W tej grupie, oprócz pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, jest również osoba współpracująca z naszą firmą na zasadzie samozatrudnienia. Czy ta osoba może prowadzić samochód i wieźć innych pracowników? Czy musimy spełnić jakieś szczególne warunki, aby przejazd taki był traktowany jako przewóz na potrzeby własne?
Nasi partnerzy i zdobyte nagrody
/WiedzaiPraktyka
/wip
Sprawdź szczegóły »