W czasie pandemii zdarza się, że mimo podpisanej umowy, część przewozów jest odwoływana. Czy mimo to przewoźnikowi należy się wynagrodzenie od zleceniodawcy? I czy przewoźnik ma prawo odstąpić od umowy, skoro nie może wykonywać przewozów?
„Zatrudnianie” kierowców na umowę-zlecenie ma wiele zalet: nie trzeba prowadzić jego dokumentacji pracowniczej, nie trzeba finansować jego badań. Czy nie ma żadnych obowiązków? Otóż, są. Sprawdź jakie!
Posiadam gospodarstwo rolne, jestem zatrudniony również na umowę o pracę i mam firmę (usługi rolnicze), czyli nie płacę KRUS, pracodawca płaci za mnie pełny ZUS, a ja z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej dodatkowo płacę składkę zdrowotną ZUS. Chcę kupić ciągnik siodłowy, wywrotkę (do przewozu płodów rolnych i np. wapna na pole - przewóz na odległość powyżej 100 km) i „niskopodwoziówkę” do przewozu swoich maszyn na wykonanie usług rolniczych i na swoje dzierżawy na odległość do 100 km. Mam C+E i kurs kwalifikacji na przewóz rzeczy. Jakie dokumenty i opłaty mnie będą obowiązywały?
Nasi partnerzy i zdobyte nagrody
/WiedzaiPraktyka
/wip
Sprawdź szczegóły »