Centra logistyczne są niezbędne w wielu różnych branżach, więc trudno wyobrazić sobie bez nich funkcjonowanie gospodarki. Z roku na rok przybywa tego rodzaju obiektów, które przeznaczone są do m.in. magazynowania, pakowania, przeładunku czy wydawania towarów.
Logistyka jest fascynującą i dynamiczną branżą, która odgrywa kluczową rolę w efektywnym zarządzaniu łańcuchem dostaw. Nic więc dziwnego, że jest duże zainteresowanie tym, aby rozpocząć karierę w tej branży. Jak to zrobić, jakie umiejętności są wymagane i jakie doświadczenie jest potrzebne? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.
O możliwościach wykorzystania chmury w logistyce i trendach na rynku „chmurowym” – na pytania Elżbiety Jaworskiej odpowiada Tomasz Starzec, Account Manager, Amazon Web Services w Polsce.
Urządzenia mobilne coraz częściej stosowane są w procesach zarządzania magazynem, śledzenia partii i serii produktu oraz zarządzania jakością. Także firmy logistyczne ze względu na specyfikę biznesu przodują pod względem wykorzystania rozwiązań mobilnych. W tej branży liczy się bowiem czas, terminowość i skuteczność działania. Do potęgi mobilności w życiu prywatnym przywykł już każdy. Jakie jednak perspektywy otwierają się przed tym zjawiskiem w polskich przedsiębiorstwach? Z jakich rozwiązań już teraz korzystają polskie firmy? Co przyniesie przyszłość?
Magazyny organizuje się według projektu składowania materiałów, który powinien uwzględniać w szczególności dwa ściśle ze sobą związane elementy. Chodzi tu o wyposażenie magazynu, m.in. w urządzenia do składowania oraz o sposób organizacji ruchu. W artykule przedstawiamy zasady składowania materiałów, w tym sypkich, oraz omawiamy urządzenia do składowania.
Technologie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości – rodem z filmów science fiction – powoli zaczynają wkraczać do sfery biznesu. Z czasem staną się niezbędne w szeroko rozumianej logistyce. Już teraz miliony towarów przechowywanych w magazynach, codziennie monitorowanych i przesyłanych wymagają zaangażowania wielu osób oraz użycia odpowiednich narzędzi, maszyn i pojazdów, a także systemów IT. I tu wkraczają technologie rzeczywistości wirtualnej (VR) oraz rozszerzonej (AR), które pomagają usprawnić pracę.
W dzisiejszych, zmiennych czasach, w dobie błyskawicznej informacji i ciągle zmieniających się warunkach ekonomicznych, wszechobecnej konkurencji w niemal każdej dziedzinie biznesu, przedsiębiorstwa konkurują już nie tylko produktami i ceną, ale przede wszystkim doskonałością operacyjną. Firmy, które to zrozumiały, budowanie przewagi nad konkurencją zaczęły upatrywać w optymalizacji własnych procesów produkcyjnych i logistycznych. Często to, nad czym mogą mieć kontrolę, to koszty działalności swojego przedsiębiorstwa. Osiągnięcie przewagi konkurencyjnej może odbywać się zatem przez minimalizację wymienionych kosztów – przewidywanie przychodów jest przecież znacznie trudniejsze i często bardziej stresujące. W artykule przeczytasz o potrzebie optymalizacji procesów logistycznych i dowiesz się, od czego zacząć.
VI edycja Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki w Warszawie – największego spotkania branży TSL w tej części Europy – odbyła się pod znakiem rekordów. W targach udział wzięło aż 242 wystawców oraz 7 030 uczestników z 58 państw z czego aż 24% stanowili tzw. „załadowcy” (właściciele ładunków) z przedsiębiorstw produkcyjnych, dystrybucyjnych i handlowych. Liczba wystawców i odwiedzających targi wzrosła odpowiednio o 27% i 16% w stosunku do ubiegłorocznej edycji, co jest najlepszym dowodem na dynamiczny rozwój wydarzenia.
W dniach od 4 do 6 listopada 2015 r. w Warszawskim Centrum Expo XXI obędzie się III edycja Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransPoland, podczas której zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania oraz usługi dla sektora TSL i nie tylko.
Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransPoland to specjalistyczne targi branżowe, podczas których zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania i usługi dostępne w branży TSL i nie tylko.
Nasi partnerzy i zdobyte nagrody
/WiedzaiPraktyka
/wip
Sprawdź szczegóły »