Oświadczenie to jest jednocześnie wnioskiem o dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Osoby prowadzące działalność pozarolniczą składają oświadczenie w ZUS. Bez oświadczenia ZUS albo płatnik składek nie wypłaci zasiłku.
Rada Ministrów zdecydowała o wydłużeniu do 23 maja br. prawa do dodatkowego zasiłku opiekuńczego w sytuacji, gdy nie będzie możliwości zapewnienia opieki nad dziećmi lub dorosłymi osobami niepełnosprawnymi.
Rada Ministrów wydłużyła prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego w razie zamknięcia np. żłobka czy przedszkola o kolejne dwa tygodnie, czyli do 9 maja 2021 r.
W związku z sytuacją epidemiczną i obowiązującymi obostrzeniami, dodatkowy zasiłek opiekuńczy zostaje wydłużony o kolejne dwa tygodnie – do 11 kwietnia br.
Z dodatkowego zasiłku opiekuńczego mogą skorzystać rodzice dziecka do 8 lat, a także ubezpieczeni rodzice lub opiekunowie osób pełnoletnich niepełnosprawnych, zwolnieni od wykonywania pracy w przypadku zamknięcia z powodu koronawirusa placówki opiekuńczej.
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie przysługiwał przez od 9 do 29 listopada 2020 r. Z zasiłku mogą skorzystać rodzice dziecka do 8 lat, a także ubezpieczeni rodzice lub opiekunowie osób pełnoletnich niepełnosprawnych, zwolnieni od wykonywania pracy w przypadku zamknięcia z powodu koronawirusa placówki opiekuńczej.
Zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego. Większość uczniów wróci do nauki w szkolnych ławkach. Co w sytuacji, gdy z powodu zarażenia koronawirusem placówka zostanie zamknięta? Będzie można ubiegać się o zasiłek.
Nasi partnerzy i zdobyte nagrody
/WiedzaiPraktyka
/wip
Sprawdź szczegóły »