Na autostradzie A10 w Austrii trwa remont tuneli Ofenauer, Hiefler, Brentenberg, Zetzenberg i Helbersberg. Żeby upłynnić ruch zrezygnowano z ograniczeń tonażowych na sąsiedniej drodze B159.
Przeczytaj także:
Wiele osób na pewno przyzna, że wycieczki własnym samochodem mają wiele zalet. Przede wszystkim dają nam swobodę przemieszczania się i możliwość podróżowania we własnym tempie, nie musimy ograniczać się także w kwestii bagażu. To również świetne rozwiązanie dla osób, które cierpią na lęk przed podróżami samolotem. Jeśli szukasz pomysłu na ciekawą wyprawę samochodem, proponujemy kraj, który każdego roku odwiedzają miliony turystów - Austrię. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się między innymi co warto zwiedzić w Austrii, jakich przepisów drogowych trzeba przestrzegać oraz na jakie opłaty drogowe trzeba się przygotować.
Planowane jest czasowe zamknięcie dla ruchu w obu kierunkach tunelu Arlberg na drodze ekspresowej S16 między Tyrolem a Vorarlbergiem. Tunel będzie zamknięty od 24 kwietnia do 6 października 2023 r. i od 15 kwietnia do 22 listopada 2024 r.
W Austrii od stycznia 2023 r. mają być wprowadzone ekologiczne przepisy dotyczące transportu odpadów. Generalna zasada ma polegać na tym, że będę one przewożone tylko koleją lub innym transportem niskoemisyjnym. Jednak w praktyce zasady przewozu się aż tak nie zmienią ponieważ nie do każdego miejsca doprowadzona jest kolej itd. Dlatego też od tej zasady są liczne wyjątki umożliwiające normalny transport ciężarówkami.
Jakie dokumenty i warunki musi spełnić właściciel firmy jeżeli jedzie do Austrii do tej samej pracy z drugim przedsiębiorcą (osobne zlecenia) jednym samochodem przewożąc wspólne narzędzia, a czas dojazdu to ok. 12-14 godzin i około 1200 km?
W Austrii zapowiedziano, że w związku z inflacją podwyższone zostaną od początku przyszłego roku opłaty drogowe. Podwyżka ma wynieść 2,1%. Obejmie ona wszystkie pojazdy – zarówno dostawcze o dmc do 3,5 tony korzystające z winiet jak i ciężarowe oraz autobusy wykorzystujące urządzenia pokładowe.
Władze Austrii poinformowały, że na terenie tego kraju regularny odpoczynek tygodniowy w kabinie pojazdu jest zabroniony. Jaka kara za to grozi?
Zwolennicy rozszerzenia płatnych dróg powołują się na rozwiązania z Niemiec, gdzie od 2018 roku myto za użytkowanie dróg krajowych zostanie powiększone z obecnych 1200 km na wszystkie drogi. Obecnie w Niemczech objęte opłatami autostrady mają 12 800 km.
W Austrii na nowo zaczął obowiązywać sektoralny zakaz jazdy. Ponadto trzeba tam używać odpowiednich łańcuchów śnieżnych oraz zapoznać się z obowiązującym zakazem ruchu.
Nasi partnerzy i zdobyte nagrody
/WiedzaiPraktyka
/wip
Sprawdź szczegóły »