Filtruj treść
Filtruj

Zmiany prawne w transporcie - video

Dodano: 25 lutego 2022
Zmiany prawne dla transportu w 2022 r. - cz. 1

Zapraszamy na szkolenie poświęcone zmianom prawnym w transporcie w 2002 r. Na szkoleniu przedstawione zostały najważniejsze zmiany prawne, jakie zaczynają obowiązywać w bieżącym roku. Są to: zmiany w transporcie od 2 lutego (pakiet mobilności), nowe zasady delegowania, nowelizacja przepisów o czasie pracy oraz nowości w szkoleniach kierowców.

Najważniejsze zmiany – od 2 lutego 2022 r.:

  • nowe zasady dotyczący delegowania i wynagradzania kierowców
  • obowiązek rejestracji przez kierowcę w tachografie momentu przekroczenia granicy

Najważniejsze zmiany – od 5 lutego 2022 r.:

  • udzielanie zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego i licencji wspólnotowej dla pojazdów o dmc powyżej 2,5t.
  • wydawanie wypisów z licencji międzynarodowej dla firm posiadających już uprawnienie - wystawianie świadectw kierowcy - dmc przekracza 2,5 do 3,5t. w międzynarodowym transporcie drogowym rzeczy (kierowca poza UE).

Najważniejsze zmiany – od 21 lutego 2022 r.:

  • siedziba firmy: lokale, w których ma dostęp do oryginałów dokumentów dotyczących głównej działalności w formie elektronicznej lub w dowolnej innej formie,
  • obowiązek powrotu pojazdów do bazy.

Najważniejsze zmiany – od 21 lutego 2022 r.;

    • kabotaż – nie można wykonywać przewozów kabotażowych tym samym pojazdem (dotyczy pojazdu, a nie kierowcy) w tym samym państwie członkowskim przez cztery dni od zakończenia poprzedniego przewozu kabotażowego, wyczerpania limitu przewozów, wyjazdu z ładunkiem lub okresu 7 dni od rozpoczęcia kabotażu.

Najważniejsze zmiany – od 21 maja 2022 r.:

  • pozostałe przepisy dot. przedsiębiorców wykonujących zawód przewoźnika drogowego rzeczy z wykorzystaniem pojazdów silnikowych lub zespołów pojazdów, których dmc przekracza 2,5 tony i nie przekracza 3,5 tony w międzynarodowym transporcie drogowym rzeczy – badania lekarskie i psychologiczne, świadectwo kierowcy, stosowanie taryfikatorów transportowych, obowiązki zarządzającego transportem….
  • kontrola przepisów związanych z objęciem przepisami dotyczącymi dostępu do rynku międzynarodowego transportu drogowego rzeczy przewozów wykonywanych pojazdami o dmc od 2,5 t do 3,5 t.
  • prawo do zatrzymania każdego pojazdu,
  • kontrola pojazdów o dmc powyżej 2,5t. (wypis z licencji, badanie lekarskie i psychologiczne, świadectwo kierowcy, stan techniczny, ważenie).

Szkolenie prowadzi:

Adam Gorgol, inspoektor ITD, trener i szkoleniowiec

 

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody

 
   
     Kncelaria Morawiec Kot    
   
                       
 
 
   
                       
   
                       
 
 

Nagrody i wyróżnienia

 

 
                 
x