Rząd w trybie pilnym pracuje nad zamknięciem granic dla ciężarówek z Rosji i Białorusi. Jest to związane z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa publicznego. Konsultacje tej sprawie przewidziane były do dziś 26 maja 2023 r. do godz. 11.00.
Zakaz ten dotyczy ciężarówek z Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Norwegii oraz Ukrainy.
Obywatele Rosji nie mogą już przejeżdżać przez granicę z Polską. Nie przewidziano specjalnych wyjątków dla transportu drogowego, zakaz dotyczy więc również kierowców będących obywatelami Federacji.
Rosyjskie władze zapowiedziały, że od 1 października zakazany będzie wjazd do tego kraju pojazdów ciężarowych zarejestrowanych na terenie Unii Europejskiej. Ma to być rosyjska odpowiedź na podobne sankcje nałożone na tamtejsze ciężarówki przez UE.
Unia Europejska przyjęła piąty pakiet sankcji na Rosję oraz Białoruś za wojnę w Ukrainie. Wśród nowych restrykcji jest zakaz wjazdu na teren Wspólnoty, w tym Polski, dla rosyjskich i białoruskich tirów. Resort infrastruktury spodziewa się, że ukarane kraje odwdzięczą się tym samym.
Od 1 kwietnia br. do Wiednia będą mogły wjechać tylko ciężarówki wyposażone w elektronicznego asystenta do skrętu w prawo. Uwag: nie wystarczy sama kamera, konieczne są czujniki ostrzegające kierowcę! Zainstalowanie takiego systemu w ciężarówce kosztuje ok. 13 tys. zł. Sprawdź szczegóły.
Ruch ciężarowy na autostradzie Inntal (A12) w pobliżu Kufstein będzie dozowany do końca roku przez łącznie 32 dni, a więc o pięć dni dłużej niż w zeszłym roku. W kwietniu ograniczenie wystąpi trzy razy. Sprawdź kiedy!
Niemieckie władze dopuściły do ruchu zestawy o długości 25 metrów już od 1 stycznia 2017 r. Obecnie zwiększono ilość tras, którymi mogą się one poruszać. Sprawdź nadchodzące zmiany w przepisach odnośnie megatrucków!
Od 2019 roku na głównych ulicach Berlina zacznie obowiązywać zakaz wjazdu dla pojazdów z silnikami spełniającymi normy starsze niż Euro 6. Które samochody ma objąć zakaz?
Europejskie miasta wprowadzają coraz to nowe ograniczenia dotyczące wjazdu pojazdów z silnikami diesla, a kierowcom coraz trudniej jest znaleźć miejsca parkingowe na nocleg. Zobacz na jakie ograniczenia narażony jest transport międzynarodowy w najbliższych latach.
Władze każdego niemieckiego miasta, w którym stwierdzono przekroczenie dopuszczalnych norm zanieczyszczenia powietrza tlenkami azotu, będą mogły zakazać wjazdu do swojego centrum samochodom z silnikami diesla.
W największych miastach możliwe będzie wprowadzenie zakazu ruchu pojazdów ze względu na ochronę jakości powietrza. Żeby mieć prawo wjazdu, trzeba będzie spełnić określone kryteria. Jakie?
Nasi partnerzy i zdobyte nagrody
/WiedzaiPraktyka
/wip
Sprawdź szczegóły »