Należności z tytułu podróży służbowej, jeśli są ustalone tylko w granicach limitów wskazanych w rozporządzeniu o należnościach przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej, nie podlegają opodatkowaniu. Taką interpretację otrzymała nasza kancelaria w odpowiedzi na wniosek o interpretację indywidualną dla przedsiębiorcy.
Razem ze skargą o sygnaturze K 11/15, która zakończyła się głośnym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, w sprawie ryczałtów kierowców została wniesiona druga skarga. Ta skarga ciągle jeszcze czeka na rozpoznanie w Trybunale. Czego dotyczy?
Przewoźnicy mają coraz mniej czasu na wznowienie przegranych postępowań o wypłatę zaległych ryczałtów za noclegi. Jeśli chcesz odzyskać wypłacone pieniądze albo anulować wyrok, który nakazuje Ci je wypłacić, musisz się pospieszyć. Kiedy mija termin?
Do czasu, gdy nie zostaną wprowadzone przepisy o podróżach służbowych kierowców międzynarodowych, przewoźnik nie musi płacić za noclegi kierowców, jeśli nie przedstawili rachunków hotelowych. Tak orzekł sąd w Gorzowie.
Jeżeli w sądzie toczy się Twoja sprawa o ryczałty kierowców, po ostatnim wyroku Trybunału raczej ją wygrasz. Chyba że masz w dokumentach odwołania do Kodeksu pracy, wtedy przepadło. Ale jeśli sprawa jest już za Tobą, musisz szybko zadziałać.
Nasi partnerzy i zdobyte nagrody
/WiedzaiPraktyka
/wip
Sprawdź szczegóły »