Wniosek kierowcy do rzecznika praw obywatelskich o kasację wyroku zakazującego prowadzenia pojazdów nie może być podstawą do zawieszenia postępowania w sprawie skierowania tego kierowcy na badania psychologiczne. Tak orzekł WSA w Kielcach.
Aby przedsiębiorca uniknął kary za wykroczenie kierowcy, musi niezwłocznie wyciągnąć wobec niego konsekwencje. Ponadto powinien właściwie zaplanować jego pracę, a kierowca podpisać zobowiązanie dotyczące przestrzegania przepisów. Tak orzekł WSA w Gdańsku.
Rzecznik Praw Obywatelskich skierował wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności z konstytucją przepisów zobowiązujących do zatrzymania prawa jazdy, jeśli kierowca przekroczył prędkość o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym.
Dni zarejestrowanej działalności to te, w których aktywność kierowcy powinna być zapisana po to, żeby można było skutecznie kontrolować, czy on i firma przestrzegają przepisów rozporządzenia nr 561/2006. Tak orzekł WSA w Rzeszowie.
Umieszczenie ładunku sypkiego w workach nie zawsze oznacza, że jest on pozbawiony cech ładunku sypkiego i nie może się przemieścić, np. podczas ważenia pojazdu. Taki wniosek wynika z wyroku WSA w Warszawie.
Jeśli wspólnik spółki, który nie jest upoważniony do odbioru korespondencji, nie przekazał prezesowi w terminie przesyłki z sądu, prezes nie może się tym usprawiedliwiać. Tak wynika z postanowienia WSA w Poznaniu.
Jeżeli inspektorat transportu drogowego w apelacji od wyroku nie zawrze zarzutów wobec winnego, nie zostanie on surowiej ukarany. Tak stwierdził Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim.
Nasi partnerzy i zdobyte nagrody
/WiedzaiPraktyka
/wip
Sprawdź szczegóły »