Biuro Transportu Międzynarodowego GITD ogłosiło nabór wniosków o przyznanie dodatkowych limitów transportowych na luty. Wniosku przyjmowane są do 20 stycznia br., a odbiór musi nastąpić do 19 lutego 2021. Sprawdź na jakie kraje przewidziane są dodatkowe zezwolenia.
Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie handlu pojazdami używanymi, a nie prowadzę działalności transportowej. Zakupiłem ciągnik siodłowy o DMC 18t na terenie Niemiec. Chciałbym sprowadzić ten samochód do siedziby mojej firmy legalnie czyli nie narażając się na sankcje ze strony organów kontroli ruchu drogowego. Jakie warunki muszę spełnić jako przedsiębiorca oraz na jakich zasadach mam zlecić usługę przyprowadzenia tego pojazdu na kołach? Kierujący posiada odpowiednią kategorię prawa jazdy, posiada szkolenia okresowe na transport rzeczy, aktualne badania lekarskie i psychologiczne oraz posiada ważną kartę kierowcy - jednak w tej chwili nie jest zatrudniony w żadnej firmie jako kierowca lecz w innym charakterze. Jednym słowem czy taki przejazd można wykluczyć z przepisów o transporcie drogowym?
Czy w transportach do Bułgarii i Rumunii kierowca powinien spełniać jakieś dodatkowe wymagania, np. mieć drugą gaśnicę czy komplet naklejek z ograniczeniami prędkości na przyczepie, itp.?
Ministerstwo Rozwoju rozważa przedłużenie działania niektórych rozwiązań z tarczy antykryzysowej. Tarcza dla najbardziej poszkodowanych branż ma być wydłużona o kolejne 3 miesiące. Na razie trwają prace nad tym projektem.
Biuro Transportu Międzynarodowego poinformowało o nowych limitach zezwoleń transportowych. Wnioski o ich przyznanie przyjmowane będą do 20 maja. Sprawdź na jakie kraje przyznawane będą zezwolenia.
Do 19 lipca przyjmowane są wnioski o dodatkowe limity na sierpień. Biuro ds. Transportu Międzynarodowego GITD poinformowało o dodatkowych limitach transportów za wschodnią granicę Polski.
Wnioski o przyznanie dodatkowych limitów zezwoleń przyjmowane są w GITD - Biurze ds. Transportu Międzynarodowego do 20-tego każdego miesiąca lub ostatniego dnia roboczego przed 20-tym każdego miesiąca (decyduje data wpływu).
Analizę jakości dostaw i ocenę dostawców można przeprowadzić za pomocą przeglądu. Taki sposób ułatwia określenie wymiernego stopnia zadowolenia Twojej firmy z dostarczanych materiałów. W artykule przedstawiamy przykładową ankietę, którą możesz wykorzystać w swojej pracy. Jej celem jest określenie mocnych i słabych stron danego dostawcy oraz stopnia zadowolenia klienta z dostarczonych produktów.
Na drogach całej Europy, w tym i Polski pod koniec lutego i na początku marca br. będą odbywały się dodatkowe kontrole drogowe. Akcję koordynuje TISPOL.
Nasi partnerzy i zdobyte nagrody
/WiedzaiPraktyka
/wip
Sprawdź szczegóły »