W odpowiedzi zakładam, że kierowca nie korzysta z przepisów pakietu mobilności, a skrócenie odpoczynku tygodniowego odbywa się na podstawowych zasadach określonych w rozporządzeniu 561/2006 WE. Ponieważ w sytuacji skorzystania z odstępstwa przewidzianego w pakiecie mobilności tj. w ciągu dwóch kolejnych tygodni skrócone okresy odpoczynku tygodniowego (art. 8 ust. 6b rozporządzenia 561/2006 WE), taki sposób udzielenia rekompensaty jest niedopuszczalny.
Przeczytaj także:
Jak po zmianach związanych z wejściem w życie pakietu mobilności wygląda kwestia rekompensaty za skrócony odpoczynek tygodniowy? Poprzednio kierowca na rekompensatę miał trzy tygodnie, które liczyły się od poniedziałku następującego po zakończeniu skróconego odpoczynku. Jak to wygląda teraz?
W oby systemach prawnych tzn. w rozporządzeniu nr 561/2006 oraz w umowie AETR - przewidziany jest wyjątek polegający na odłożeniu odpoczynku tygodniowego do dnia po dwunastym okresie pracy. Jednak przepisy te zostały w obu tych aktach prawnych inaczej sformułowane. Co to w praktyce oznacza?
Zgodnie z przepisami po odpoczynku skróconym powinien następować regularny. Co jednak zrobić, jeśli tydzień się kończy i odpoczynek regularny już się nie mieści? Nie martw się, nie zapłacisz kary, jest na to sposób!
Nasi partnerzy i zdobyte nagrody
/WiedzaiPraktyka
/wip
Sprawdź szczegóły »