Od 1 lipca 2021 r. przewoźnicy drogowi, realizujący przewóz do Moskwy pojazdami o dmc przekraczającej 3,5 tony, muszą mieć specjalne zezwolenie. Należy je zarejestrować na stronie internetowej miasta lub w RNIS, tj. w systemie nawigacyjnym i informacyjnym Moskwy. Obowiązek ten dotyczy zarówno przewoźników rosyjskich jak i zagranicznych.
Już w lutym 2021 r. władze Moskwy wprowadziły ograniczenie ruchu ciężarówek o dmc powyżej 12 ton na stołecznych autostradach. Przewoźnicy mogli skorzystać z alternatywnych ale płatnych dróg.
Początkowo zakładano, że ograniczenie będzie obowiązywać tylko przez kilka dni, następnie jednak wprowadzono je na stałe, a teraz dodatkowo rozszerzono na pojazdy o dmc powyżej 3,5 tony.
Z artykułu dowiesz się: jakie pojazdu muszą uzyskać zezwolenie na wjazd do Moskwy, gdzie należy złożyć wniosek o uzyskanie zezwolenia oraz jakie są kary za jego brak.
Biuro ds. Transportu Międzynarodowego GITD informuje, że do 13 stycznia 2021 przyjmowane będą wnioski o wydanie zezwoleń Rosja kr-3 D z kontyngentu 2020.
Polska ustaliła kontyngenty transportów na Ukrainę i Rosję na 2021 r. Na Ukrainę dostępnych będzie 160 tys. zezwoleń, natomiast do Rosji 220 tys. Dostępne będą też zezwolenia dodatkowe.
Jeśli urządzenie pokładowe do dokonywania opłat drogowych w systemie Platon akurat trzeba wymienić albo wysyłasz do Rosji nowy samochód, to możesz mieć problem. Nowych urządzeń brakuje.
Polska i Rosja doszły do porozumienia w sprawie przyszłorocznej liczby zezwoleń na transport między tymi krajami. Zezwoleń będzie tyle, ile w tym roku.
Federacja Rosyjska poinformowała, że od 1 lipca do 31 grudnia br. zezwoli na przewożenie tranzytem do państw trzecich towarów objętych embargiem. Rosja chce w ten sposób zwiększyć dochody budżetowej. Towary mają być przewożone zgodnie ze specjalną procedurą. Jaką?
Podpisano porozumienie w sprawie zezwoleń na transport drogowy między Polską i Rosją. Ich liczba zmniejszy się w przyszłym roku o 20 tys. na każde z państw.
Rosja rozpoczęła wymianę urządzeń pokładowych, za pomocą których uiszcza się opłaty drogowe w systemie Platon. Sprawdź, kiedy musisz dokonać wymiany.
W dniu 25 października 2017 r. zakończyły się obrady Polsko-Rosyjskiej Komisji Mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych. Ich wynikiem było określenie kontyngentu zezwoleń na 2018 r.
Spotkanie z rosyjskimi służbami kontrolnymi to dla polskich przewoźników ponownie ruletka. Nie wiadomo, jakich dokumentów Rosjanie zażądają podczas kontroli.
Stawka opłaty za przejazd samochodu ciężarowego w Rosji o dmc ponad 12 ton pozostanie na dotychczasowym poziomie. Obecnie wynosi ona 1,5293 rubla. m poziomie. Decyzja o wysokości stawek obowiązuje od 1 marca 2016 r.
Szykują się kolejne zmiany w wykonywaniu przewozu na terenie Rosji. Od 1 lipca 2016 r. na terenie tego kraju nie będą mogły jeździć ciężarówki wyposażone w tachografy analogowe. Nie musisz się obawiać, jeśli masz kartę pojazdu dopuszczającą do wykonywania międzynarodowych przewozów.
Od 2017 roku będą nowe formy zezwoleń na wykonywanie przewozów przez zagranicznych przewoźników na terenie Federacji Rosyjskiej. Ponadto zmieni się sposób wypełniania tych dokumentów.
Nasi partnerzy i zdobyte nagrody
/WiedzaiPraktyka
/wip
Sprawdź szczegóły »