Przewoźnicy i kierowcy mogą regulować zobowiązania bezgotówkowo. Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zawarła umowę na świadczenie takich usług. Elektroniczne płatności przyśpieszą obsługę firm transportowych w urzędach celno-skarbowych.
KAS wydzierżawiła 168 nowoczesnych terminali płatniczych, w które zostaną wyposażone urzędy celno-skarbowe oraz patrole mobilne Służby Celno-Skarbowej. Terminale płatnicze będą służyć do przyjmowania opłat, w przypadku naruszenia przepisów ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz obrotu paliwami opałowymi (tzw. ustawa SENT). Chodzi m.in. o mandaty czy pobierane kaucje.
Przewoźnicy i kierowcy będą mogli szybciej uregulować niezbędne zobowiązania, płacąc kartą w dowolnym urzędzie celno-skarbowym lub za pomocą terminali, używanych przez funkcjonariuszy KAS kontrolujących przewozy objęte SENT.
Jak podkreśliła szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska, bezgotówkowe instrumenty płatnicze sprzyjają cyfryzacji polskiej gospodarki i administracji. To kolejna cegiełka do większej e-dostępności fiskusa. Wprowadzenie elektronicznych płatności to ułatwienie zarówno dla przewoźników, jak i dla KAS. Przyśpieszy obsługę firm transportowych w urzędach celno-skarbowych. W czasie pandemii zwiększy bezpieczeństwo klientów, funkcjonariuszy i pracowników.
Przeczytaj także:
Dostawcą usług płatniczych dla Służby Celno-Skarbowej jest Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService Sp. z o.o. Terminale zostaną dostarczone KAS w ciągu 7 dni od podpisania umowy. Dzięki zawartemu w lutym br. porozumieniu KAS z Fundacją Polska Bezgotówkowa w sprawie objęcia jednostek KAS Programem Polska Bezgotówkowa, całoroczne koszty dzierżawy terminali oraz realizowanych za ich pomocą usług, zostaną pokryte ze środków Programu.
Źródło:
www.gov.pl
Sprawdź, jak dostosować się do obecnych wymogów i przygotować na kolejne: